yellow
Xtra Spot Treatment
Zabieg depigmentacyjny Yellow Peel

Specjalistyczna kuracja rozjaśniająca przebarwienia o różnej etiologii. Efektem jest wyrównanie kolorytu, rozświetlenie i wygładzenie skóry. 

Peeling chemiczny Yellow Peel opracowany w hiszpańskim Laboratorium Simildiet z ponad 27-letnim doświadczeniem w badaniach dermatologicznych, zapewnia wysoką skuteczność zabiegu przy jednoczesnym małym podrażnieniu skóry. Zabieg wspomaga depigmentację oraz naturalne procesy naprawcze skóry. Składniki aktywne działają kompleksowo na złuszczenie nadmiaru zrogowaciałego naskórka oraz jego odnowę. 

Składniki aktywne

Rezorcyna

TCA

Kwas mlekowy

Kwas salicylowy

Retinol

wskazania

Hiperchromiczne plamy i blizny potrądzikowe.

Drobne zmarszczki.

Rozstępy skórne.

Skóra pozbawiona blasku, matowa, dyschromiczna.

zalecenia

Zalecana punktowa aplikacja peelingu na wybranych obszarach skóry.

Efekt rozjaśniający widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W przypadku jeśli pigmentacja nie zniknie całkowicie, można powtórzyć zabieg za 15 dni.

Czas aplikacji peelingu zależy od reakcji i fototypu skóry. Przy pierwszym zabiegu czas ekspozycji może być skrócony, przy kolejnych – wydłużony.

W pielęgnacji domowej zaleca się nakładanie serum naprawczego Xtra Skin Repair na obszary na których został wykonany peeling kilka razy dziennie by wspomóc proces regeneracji skóry. Dodatkowo, zalecany jest krem Xtra Lightening na dzień i na noc jako profilaktyka przebarwień.

Niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna SPF50+. Po zabiegach i w trakcie trwania kuracji wskazane jest delikatne oczyszczanie skóry wodą micelarną SIMILDIET Micellar Cleansing Water.

Produkty do zabiegu